Serwis samochodów ciężarowych
wszystkich marek

Serwis autobusów, przyczep i naczep

Komputerowa diagnostyka silnika i podzespołów

Naprawy powypadkowe naczep

Ustawienie geometrii 3D

Obsługa klimatyzacji i ogrzewania

Elektromechanika pojazdów

Okręgowa stacja kontroli pojazdów

Serwis klimatyzacji

Rodzaje usług jakie wykonujemy:

 • sprawdzanie szczelności klimatyzacji
 • napełnianie klimatyzacji
 • odgrzybianie metodą ozonową
 • odgrzybianie chemiczne ultradźwiękowe
 • wymianę filtra przeciwpyłkowego

Klimatyzacja – akcja specjalna lato 2021

Napełnianie klimatyzacji 99 zł

serwis klimatyzacji Sucha Beskidzka

Czyszczenie klimatyzacji
ozonem GRATIS*

*Przy zakupie usługi napełniania klimatyzacji

Umów się:

+48 33 486 66 61

Odgrzybianie ultradźwiękowe

Do tego typu odgrzybiania używa się urządzenie tworzące ultradźwięki, które przy częstotliwości 1,7 MHz przekształcają się w mgiełkę i wypełniają wnętrze auta wraz z parownikiem. Jest to obecnie, naszym zdaniem najskuteczniejsza wśród metod wykorzystujących preparaty chemiczne metoda czyszczenia układu klimatyzacji. Czyszczenie klimatyzacji metodą ultradźwiękową radzi sobie nawet z bardzo silnymi i trudnymi do usunięcia zanieczyszczeniami, wynikającymi np. z długiego okresu przerwy w użytkowaniu klimatyzacji albo z rozkładających się resztek jedzenia jak np. mleko albo piwo. Do dezynfekcji używane jest specjalne urządzenie rozpylające skondensowany detergent. Preparat użyty do dezynfekcji jest antyalergiczny, niepalny i nietoksyczny.

Urządzenie wytwarza ultradźwięki o częstotliwości 1.7 MHz, które rozbijają parujący płyn dezynfekujący do postaci mgiełki o średnicy kropel około 5 mikronów. W takiej postaci detergent znacznie skuteczniej dociera w każde miejsce układu klimatyzacji, dezynfekując i czyszcząc również wnętrze samochodu. Mleczko dezynfekujące pokrywa wszystkie odkażane powierzchnie utrudniając rozwój kolejnych pasożytów.

Normalna eksploatacja samochodu związana jest z powstawaniem groźnych dla zdrowia zanieczyszczeń, jak choćby:

 • dym tytoniowy – uporczywy, trudny do usunięcia nieprzyjemny zapach,
 • spaliny z innych samochodów – nieprzyjemny zapach,
 • rozlane napoje, jedzenie – nieprzyjemny zapach, rozwój bakterii,
 • pot ludzki – roztocza, nieprzyjemny zapach,
 • wilgoć plus zanieczyszczenia mechaniczne i organiczne obecne w powietrzu – rozwój mikroorganizmów, pleśni i grzybów – nieprzyjemny zapach zgnilizny, reakcje alergiczne, uczucie zmęczenia lub spadek koncentracji
 • materiały, których zrobione są fotele i obicia są korzystnym środowiskiem dla rozwoju roztoczy i pleśni,
 • zwierzęta – roztocza i zapach sierści,
 • rozlane płyny lub smary typu benzyna, olej samochodowy,
 • kiepskiej jakości pachnidła i poprawiacze zapachów.

Czyszczenie klimatyzacji

Czyszczenie klimatyzacji metodą ultradźwiękową

W ciągu kilku ostatnich lat przetestowaliśmy wiele rozmaitych technik dezynfekcji układu klimatyzacji. Efektem naszych prób i doświadczeń jest decyzja o wprowadzeniu do oferty czyszczenia klimatyzacji poprzez ozonowanie oraz czyszczenie metodą ultradźwiękową, przy zastosowaniu urządzeń i preparatów firmy Wynn’s.

Jest to, naszym zdaniem, obecnie najskuteczniejsza, wśród metod wykorzystujących preparaty chemiczne, metoda czyszczenia układu klimatyzacji. Czyszczenie klimatyzacji metodą ultradźwiękową radzi sobie nawet z bardzo silnymi i trudnymi do usunięcia zanieczyszczeniami, wynikającymi np. z długiego okresu przerwy w użytkowaniu klimatyzacji, albo z rozkładających się resztek jedzenia jak np. mleko albo piwo.

Naszą pozytywną opinię na temat produktów Wynn’ s podzielają serwisy wykonujące czyszczenie klimatyzacji w takich krajach jak: Belgia, Holandia, Szwecja, Wielka Brytania, czy Francja.

Produkt Wynn’s Airco-Clean (środek do czyszczenia klimatyzacji) jest rekomendowany i zalecany przez producentów samochodów: Volvo, Renault, Peugot, Toyota, BMW, Landrover, Jaguar, Porsche, VAG Group.

Czyszczenie klimatyzacji Sucha Beskidzka

Na czym polega czyszczenie klimatyzacji samochodowej metodą ultradźwiękową?

Do dezynfekcji używane jest specjalne urządzenie rozpylające skondensowany detergent. Preparat użyty do dezynfekcji jest antyalergiczny, niepalny, nietoksyczny.

Urządzenie wytwarza ultradźwięki o częstotliwości 1.7 Hz, które rozbijają parujący płyn dezynfekujący do postaci mgiełki o średnicy kropel około 5 mikronów. W takiej postaci detergent znacznie skuteczniej dociera w każde miejsce układu klimatyzacji, dezynfekując i czyszcząc również wnętrze samochodu. Mleczko dezynfekujące pokrywa wszystkie odkażane powierzchnie utrudniając rozwój kolejnych pasożytów.

Klimatyzacja Sucha Beskidzka - czyszczenie ultradźwiękowe

Jakie efekty przynosi czyszczenie klimatyzacji metodą ultradźwiękową?

Czyszczenie klimatyzacji samochodowej metodą ultradźwiękową:

 • usuwa złogi brudnego tłuszczu, kurz, pleśń i inne zabrudzenia z parownika i układu klimatyzacji,
 • usuwa przykre i uporczywe zapachy z wnętrza auta,
 • odkaża układ klimatyzacji i wnętrze samochodu zapobiegając alergiom,
 • niszczy i usuwa mikroorganizmy, roztocza, grzyby i bakterie,
  usuwa pyłki oraz nikotynę.
Czyszczenie klimatyzacji metodą ultradźwiękową - Sucha Beskidzka, Zembrzyce

Czy czyszczenie klimatyzacji samochodowej metodą ultradźwiękową jest lepsze od czyszczenia metodą ozonową?

Założywszy, że obie usługi wykonywane są przez wykwalifikowanego technika i przy użyciu właściwych narzędzi można powiedzieć, że skuteczność obu metod jest porównywalna.

Czyszczenie klimatyzacji metodą ultradźwiękową daje dodatkowy profit w postaci przedłużonego działania preparatu. Środek dezynfekujący, zanim ulegnie całkowitej biodegradacji, pozostaje we wnętrzu samochodu i spowalnia rozwój pasożytów nawet przez kilka miesięcy.

Czyszczenie klimatyzacji metodą ozonową jest z kolei bardziej ekologiczne i zalecane dla alergików reagujących na działanie substancji chemicznych. Naszym zdaniem czyszczenie klimatyzacji metodą ozonową jest lepsze, gdy z samochodu korzystają małe dzieci.

Ozonowanie klimatyzacji

Metoda ta polega na włożeniu do samochodu od strony pasażera urządzenia, które nazywa się generatorem ozonu i produkuje ozon (O3), czyli tzw. aktywny tlen z tlenu znajdującego się w powietrzu samochodu, używając metody wyładowań koronowych. Wyładowanie ma na celu rozdzielenie cząstek tlenu (O2) na dwa osobne atomy tlenu (O), które po połączeniu z innymi cząsteczkami tlenu dają w rezultacie cząsteczkę ozonu (O3). Ozon zatacza kręgi w układzie klimatyzacji i utlenia spotkane po drodze związki chemiczne. Właśnie w ten sposób giną organizmy żywe tj. pleśnie, grzyby, wirusy czy bakterie i rozkładają się związki chemiczne, które przyczyniają się do nieprzyjemnego zapachu we wnętrzu samochodu.