Serwis samochodów ciężarowych
wszystkich marek

Serwis autobusów, przyczep i naczep

Komputerowa diagnostyka silnika i podzespołów

Naprawy powypadkowe naczep

Ustawienie geometrii 3D

Obsługa klimatyzacji i ogrzewania

Elektromechanika pojazdów

Okręgowa stacja kontroli pojazdów

Serwis klimatyzacji

Rodzaje usług jakie wykonujemy:

 • sprawdzanie szczelności klimatyzacji
 • napełnianie klimatyzacji
 • odgrzybianie metodą ozonową
 • odgrzybianie chemiczne ultradźwiękowe
 • wymianę filtra przeciwpyłkowego

Napełnianie klimatyzacji 99 zł

Czyszczenie klimatyzacji
ozonem GRATIS*

*Przy zakupie usługi napełniania klimatyzacji

Umów się:

Odgrzybianie ultradźwiękowe

Do tego typu odgrzybiania używa się urządzenie tworzące ultradźwięki, które przy częstotliwości 1,7 MHz przekształcają się w mgiełkę i wypełniają wnętrze auta wraz z parownikiem. Jest to obecnie, naszym zdaniem najskuteczniejsza wśród metod wykorzystujących preparaty chemiczne metoda czyszczenia układu klimatyzacji. Czyszczenie klimatyzacji metodą ultradźwiękową radzi sobie nawet z bardzo silnymi i trudnymi do usunięcia zanieczyszczeniami, wynikającymi np. z długiego okresu przerwy w użytkowaniu klimatyzacji albo z rozkładających się resztek jedzenia jak np. mleko albo piwo. Do dezynfekcji używane jest specjalne urządzenie rozpylające skondensowany detergent. Preparat użyty do dezynfekcji jest antyalergiczny, niepalny i nietoksyczny.

Urządzenie wytwarza ultradźwięki o częstotliwości 1.7 MHz, które rozbijają parujący płyn dezynfekujący do postaci mgiełki o średnicy kropel około 5 mikronów. W takiej postaci detergent znacznie skuteczniej dociera w każde miejsce układu klimatyzacji, dezynfekując i czyszcząc również wnętrze samochodu. Mleczko dezynfekujące pokrywa wszystkie odkażane powierzchnie utrudniając rozwój kolejnych pasożytów.

Normalna eksploatacja samochodu związana jest z powstawaniem groźnych dla zdrowia zanieczyszczeń, jak choćby:

 • dym tytoniowy – uporczywy, trudny do usunięcia nieprzyjemny zapach,
 • spaliny z innych samochodów – nieprzyjemny zapach,
 • rozlane napoje, jedzenie – nieprzyjemny zapach, rozwój bakterii,
 • pot ludzki – roztocza, nieprzyjemny zapach,
 • wilgoć plus zanieczyszczenia mechaniczne i organiczne obecne w powietrzu – rozwój mikroorganizmów, pleśni i grzybów – nieprzyjemny zapach zgnilizny, reakcje alergiczne, uczucie zmęczenia lub spadek koncentracji
 • materiały, których zrobione są fotele i obicia są korzystnym środowiskiem dla rozwoju roztoczy i pleśni,
 • zwierzęta – roztocza i zapach sierści,
 • rozlane płyny lub smary typu benzyna, olej samochodowy,
 • kiepskiej jakości pachnidła i poprawiacze zapachów.

Czyszczenie klimatyzacji

Czyszczenie klimatyzacji metodą ultradźwiękową

W ciągu kilku ostatnich lat przetestowaliśmy wiele rozmaitych technik dezynfekcji układu klimatyzacji. Efektem naszych prób i doświadczeń jest decyzja o wprowadzeniu do oferty czyszczenia klimatyzacji poprzez ozonowanie oraz czyszczenie metodą ultradźwiękową, przy zastosowaniu urządzeń i preparatów firmy Wynn’s.

Jest to, naszym zdaniem, obecnie najskuteczniejsza, wśród metod wykorzystujących preparaty chemiczne, metoda czyszczenia układu klimatyzacji. Czyszczenie klimatyzacji metodą ultradźwiękową radzi sobie nawet z bardzo silnymi i trudnymi do usunięcia zanieczyszczeniami, wynikającymi np. z długiego okresu przerwy w użytkowaniu klimatyzacji, albo z rozkładających się resztek jedzenia jak np. mleko albo piwo.

Naszą pozytywną opinię na temat produktów Wynn’ s podzielają serwisy wykonujące czyszczenie klimatyzacji w takich krajach jak: Belgia, Holandia, Szwecja, Wielka Brytania, czy Francja.

Produkt Wynn’s Airco-Clean (środek do czyszczenia klimatyzacji) jest rekomendowany i zalecany przez producentów samochodów: Volvo, Renault, Peugot, Toyota, BMW, Landrover, Jaguar, Porsche, VAG Group.

Na czym polega czyszczenie klimatyzacji samochodowej metodą ultradźwiękową?

Do dezynfekcji używane jest specjalne urządzenie rozpylające skondensowany detergent. Preparat użyty do dezynfekcji jest antyalergiczny, niepalny, nietoksyczny.

Urządzenie wytwarza ultradźwięki o częstotliwości 1.7 Hz, które rozbijają parujący płyn dezynfekujący do postaci mgiełki o średnicy kropel około 5 mikronów. W takiej postaci detergent znacznie skuteczniej dociera w każde miejsce układu klimatyzacji, dezynfekując i czyszcząc również wnętrze samochodu. Mleczko dezynfekujące pokrywa wszystkie odkażane powierzchnie utrudniając rozwój kolejnych pasożytów.

Jakie efekty przynosi czyszczenie klimatyzacji metodą ultradźwiękową?

Czyszczenie klimatyzacji samochodowej metodą ultradźwiękową:

 • usuwa złogi brudnego tłuszczu, kurz, pleśń i inne zabrudzenia z parownika i układu klimatyzacji,
 • usuwa przykre i uporczywe zapachy z wnętrza auta,
 • odkaża układ klimatyzacji i wnętrze samochodu zapobiegając alergiom,
 • niszczy i usuwa mikroorganizmy, roztocza, grzyby i bakterie,
  usuwa pyłki oraz nikotynę.

Czy czyszczenie klimatyzacji samochodowej metodą ultradźwiękową jest lepsze od czyszczenia metodą ozonową?

Założywszy, że obie usługi wykonywane są przez wykwalifikowanego technika i przy użyciu właściwych narzędzi można powiedzieć, że skuteczność obu metod jest porównywalna.

Czyszczenie klimatyzacji metodą ultradźwiękową daje dodatkowy profit w postaci przedłużonego działania preparatu. Środek dezynfekujący, zanim ulegnie całkowitej biodegradacji, pozostaje we wnętrzu samochodu i spowalnia rozwój pasożytów nawet przez kilka miesięcy.

Czyszczenie klimatyzacji metodą ozonową jest z kolei bardziej ekologiczne i zalecane dla alergików reagujących na działanie substancji chemicznych. Naszym zdaniem czyszczenie klimatyzacji metodą ozonową jest lepsze, gdy z samochodu korzystają małe dzieci.

Ozonowanie klimatyzacji 

Metoda ta polega na włożeniu do samochodu od strony pasażera urządzenia, które nazywa się generatorem ozonu i produkuje ozon (O3), czyli tzw. aktywny tlen z tlenu znajdującego się w powietrzu samochodu, używając metody wyładowań koronowych. Wyładowanie ma na celu rozdzielenie cząstek tlenu (O2) na dwa osobne atomy tlenu (O), które po połączeniu z innymi cząsteczkami tlenu dają w rezultacie cząsteczkę ozonu (O3). Ozon zatacza kręgi w układzie klimatyzacji i utlenia spotkane po drodze związki chemiczne. Właśnie w ten sposób giną organizmy żywe tj. pleśnie, grzyby, wirusy czy bakterie i rozkładają się związki chemiczne, które przyczyniają się do nieprzyjemnego zapachu we wnętrzu samochodu.